רשימת קיצורי מקלדת

יוזמות חינוכיות

פעילות:

  • "המסע אל מוּנְדוּס" - משחק חינוכי מהנה, החושף את התלמידים לעולם המחקר המדעי.
  • עתיד מדעי הרוח: יום עיון ביוזמת האקדמיה הצעירה בנושא מדעי הרוח, האוניברסיטה ובתי הספר.
  • "ראשונות במדע"יוזמה של האקדמיה הצעירה מקשרת בין מדעניות וסטודנטיות לתארים מתקדמים במקצועות ה-STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) לבין בתי ספר שונים בארץ. הפרויקט מנוהל על ידי מכון דוידסון.
  • קשר בין האקדמיה הצעירה למשרד החינוך. בסדרת פגישות נוצרים קשרים ישירים ושיתופי פעולה בין חברי האקדמיה הצעירה לבין מפקחי המקצוע הראשיים של המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך.
  • תערוכת מדע בנתב"ג. יוזמה משותפת של האקדמיה הישראלית הצעירה ומשרדי הממשלה המציגה תגליות ישראליות פורצות דרך.
  • סל מדע. בין המטרות שהאקדמיה הצעירה הציבה לעצמה, כלולות המטרות המרכזיות הבאות: לקדם את החינוך למדעים בישראל כבר בשלבים השונים בבתי הספר, לעודד נערים/ות ומבוגרים/ות צעירים/ות לחשוב על קריירה מדעית כאפשרות מושכת, ולחשוף כל נער/ה בישראל לעבודה המדעית שנעשית במוסדות המחקר. החזון מאחורי פרוייקט "סל מדע" מבוסס על האבחנה, שאף ששערי האוניברסיטאות פתוחים לכל דורש, בכל זאת מעטים הם האנשים שאינם סטודנטים וחוקרים שמבקרים באוניברסיטאות. הנתק הזה הוא גורם משפיע למיצוב האוניברסיטאות בציבוריות הישראליות כ"מגדלי השן".הקשר בין האקדמיה לקהילה חיוני והכרחי לחברה כולה. חיזוק קשר כזה יוביל להבנה והערכה בחשיבות המחקר, חשיבות מגוון תחומי המחקר החל ממדעי הרוח וכלה במדעי המוח, קידום מעמד המדען/ית הצעיר/ה בקרב החברה, בניית קשר עם סטודנטים/ות עתידיים/ות וגירוי הסקרנות של צעירים וצעירות שמעולם לא שקלו להגיע לאקדמיה או לבחור בקריירה אקדמית כמקצוע לחיים.

    האקדמיה הצעירה מאמינה בקידום הקשר בין האקדמיה הישראלית לבין החברה. הנגשת האוניברסיטאות לכלל החברה היא חובה חברתית של מדינת ישראל שתתרום גם לחיזוק אוכלוסיות חלשות ולשימור מעמדו של המחקר האקדמי. אנו מקווים שקובעי המדיניות במשרדי הממשלה יצטרפו ליוזמתנו להקים תכנית בה כל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל יבקרו לפחות פעם אחת באוניברסיטה. חשיפה של תלמידים ותלמידות למוסדות להשכלה גבוהה, לאפשרויות המחקר ולקשת הרחבה של המדעים השונים תפתח בפניהם חוויה חדשה, מסקרנת ומרעננת.